Erinevad võimalused

Põnevat

Häälega juhitav kalkulaator

Häälega juhitav kalkulaator on lihtne näidisrakendus piiratud sõnavaraga eestikeelse kõnetuvastuse demonstreerimiseks. Rakendus oskab tuvastada numbreid ja tehtekäsklusi ning teostada lihtsaid matemaatikatehteid. Tema kasutamine sarnaneb tavalise nuppudega kalkulaatori kasutamisele, nuppude vajutamise asemel tuleb lihtsalt kasutada kõnet.

Kalkulaatorile antavad käsklused jagunevad kaheks: numbrid ja tehted. Pärast igat käsklust tuleb teha lühike paus ja oodata, et tuvastuse tulemus ilmuks kalkulaatori aknasse. Näiteks tehte “52 + 400.31” teostamiseks ütle: “viiskümmend kaks” (paus) “pluss” (paus) “neli sada koma kolm üks” (paus) “arvuta”.

Kalkulaator tunneb nelja põhitehet (käsklused “pluss/liita”, “miinus/lahutada”, “korda/korrutada”, “jagada/jagatud”). Tehte teostamiseks ütle “arvuta”. Kui öeldud number tuvastati valesti, ütle “uuesti” või “paranda” ja proovi veel kord. Kui käskluse peale ei reageerita üldse, proovi see öelda kõvema ja selgema häälega.

 

Vaata videot (klikka pildil):

Rakenduse käivitamiseks peab arvutisse olema installeeritud Java (1.5 või hilisem). Rakendus kasutab Java Web Start tehnoloogiat. Käivitamisel hoiatatakse kasutajat, et rakenduse käivitamine on turvarisk (kuna kasutatakse mikrofoni) ning et rakendus ei ole usaldatav (kuna puudub vastav sertifikaat).

 

Käivita kalkulaator

 


Kõne tekstiks

Veebipõhise kasutajaliidese kaudu saab kõnet sisaldavaid helifaile saata Foneetika ja kõnetehnoloogia labori serverisse transkribeerimisele. Transkriptsioon saadetakse kasutaja e-mailile.

Loe edasi SIIT

Photo used under Creative Commons from ancama_99(toni), caeciliametella  © 2010 Kõik õigused kaitstud

Make a website for freeWebnode